77777

چرا رفاه و سلامت روان کارکنان در محیط کار مهم است؟

رفاه و سلامت روان کارکنان در محیط کار به احساس کارکنان نسبت به محیط کار، رضایت شغلی و سلامت کلی روحی و روانی آنها در حین کار اشاره دارد.
این موضوع شامل عواملی مانند تعادل کار و زندگی، سطح استرس، کیفیت روابط با همکاران، امنیت شغلی و دسترسی به خدمات حمایتی برای مسائل مربوط به سلامت روان است.
در این پست به بررسی اهمیت سلامت روان کارکنان و نتایج آن میپردازیم.
OIG3

8 راهکار کاربردی برای بهبود روابط در محیط کار

برقراری و بهبود روابط در محیط کار اهمیت بسیار زیادی دارد و می‌تواند به بهبود کارایی، همکاری و ارتباطات درون سازمانی کمک کند.
در ادامه چند راهکار برای بهبود روابط در محیط کار را بررسی خواهیم کرد:
1259

8 نکته کلیدی در تغییر ساختار سازمانی

تبدیل سلسله مراتب سنتی به ساختارهای سازمانی منعطف تر و توانمندتر، فرآیندی با هدف تقویت همکاری، نوآوری و توانمندسازی کارکنان در یک سازمان است.

این امر مستلزم ارزیابی مجدد سبک های مدیریت سنتی از بالا به پایین و تغییر به سمت تصمیم گیری غیرمتمرکزتر و ساختارهای سازمانی مسطح تر است.

OIG3

5 مزیت مهم استراتژی شبکه سازی برای شرکت های نوپا

شرکت‌های نوپا به عنوان شرکت‌هایی که در حال توسعه و رشد هستند نیازمند استراتژی‌های قدرتمند جهت افزایش توانایی و رشد خود در بازار هستند.
یکی از استراتژی‌های مهم که در راه رشد و توانمندسازی شرکتها نوپا تأثیر زیادی دارد استراتژی شبکه سازی است. در این مقاله به بررسی استراتژی شبکه سازی و اهمیت آن در شرکت‌های نوپا می‌پردازیم.
444

کارآفرینی درون سازمانی! مزایا و نقش آن در موفقیت سازمان

کارآفرینی درون سازمانی یعنی برخورداری از روحیه کارآفرینی و ایجاد ایده‌ها و فرصت‌های جدید در داخل یک سازمان. در حالی که کارآفرینی در سطح خارج از سازمان به ایجاد کسب و کارهای جدید توسط فردی نسبتاً مستقل اشاره دارد، کارآفرینی درون سازمانی وابسته به استفاده از منابع موجود در سازمان، تغییر در روش‌های کاری موجود و ایجاد نوآوری و بهبود در سازمان است.
این نوع کارآفرینی به‌ عنوان یک راهبرد استراتژیک در جهت تقویت و رشد سازمان و تنوع بخشیدن به عملکرد آن عمل میکند.
OIG2

چگونه با فرهنگ پرکاری مخرب در سازمان مقابله کنیم؟

فرهنگ پرکاری مخرب یک الگوی رفتاری است که در سازمان‌ها رواج دارد و به طور عمده توسط افرادی که تمایل به پیشرفت و موفقیت شخصی دارند استفاده میشود. این الگوی رفتاری می‌تواند عواقب منفی برای سازمان، همکاران و حتی برای فرد خود داشته باشد. در این مقاله به بررسی این فرهنگ و راه های مقابله با آن می پردازیم.
5050

چگونه کارکنان واجد شرایط را استخدام کنیم؟

کارکنان واجد شرایط افرادی هستند که دارای مهارت‌ها، دانش و تجربه لازم برای انجام مؤثر یک کار یا وظیفه خاص هستند. آنها شرایط شغلی را درک می‌کنند، می‌توانند معیارها و انتظارات شغلی را برآورده کنند و به موفقیت و رشد سازمان کمک کنند.

به کارگیری کارکنان واجد شرایط برای موفقیت هر سازمانی ضروری است. در این پست مراحل مهم برای جذب و استخدام کاندیداهای مناسب ارائه شده است.

1213

چگونه در انجام کارهای خود متبحر شوم؟

تبحر در کار یکی از مهمترین عوامل موفقیت در زندگی حرفه‌ای است. افرادی که در کارشان تبحر دارند بهترین نتایج را به دست می‌آورند و معمولاً در جامعه کاری خود به عنوان رهبران و متخصصان شناخته می شوند. اما چگونه میتوان به تبحر در کار دست یافت؟
1260

7 نوع کارمند در سازمان ها

در سازمان‌ها، کارمندان را میتوان بر اساس نگرش‌ آنها نسبت به شغل‌شان به دسته های مختلفی تقسیم کرد. در این پست تعدادی از دسته‌بندهای معمول و راهکارهای موثر برای برخورد با آنها ارائه شده است.
OIG4.tQlR47P

روش 5S

روش ۵S یک روش مدیریتی ژاپنی است که از ابتدای دهه ۱۹۵۰ مورد استفاده قرار گرفته است. این روش به منظور بهبود عملکرد و بهره‌وری در محیط کار توسط شرکت‌های بزرگی نظیر Toyota و Honda به کار گرفته شده است.