تا قبل از این استراتژی ساعد، تولید نرم افزارهای سفارشی بود. ما اعتقاد داشتیم که شرکتهای بزرگ و دارای برند، نرم افزارهای عمومی و مورد نیاز اشخاص و سازمانها را ساخته یا خواهند ساخت و این شرکتها عموما علاقه ای به تولید نرم افزارهای سفارشی ندارند و در صورت پذیرش ساخت نرم افزار سفارشی، قیمت بالایی را مطالبه می‌کنند. این عامل، فرصتی را در اختیار ما قرار می‌داد که بتوانیم عرضه اندام کنیم. اما نرم افزار آسانسور، به طورکلی استراتژی ما را تغییر داد. ما توانسته بودیم در پایان یک پروژه، به یک محصولی دست پیدا کنیم که طرفداران زیادی داشت. این محصول آنقدر جذاب بود که بعضا در مدت زمانی کمتر از 30 دقیقه، کل فرآیند فروش (معرفی، نصب و دریافت وجه) انجام می گرفت و این در حالی بود که نه تنها نرم افزار ما جدید بود، بلکه شرکت ما نیز در کشور ناشناخته بود.

یکی از عواملی که موجب رشد و توسعه نرم افزار ساعد حساب شد این بود که ما هر آنچه را که مشتریان مطالبه می‌کردند، تولید می‌کردیم. البته شاید این ادعا کمی اغراق آمیز باشد اما حرکت ما مطابق خواسته های مشتری، نه تنها بر اعتبار و شهرت ما افزود بلکه توانمندی ما را روز به روز افزایش داد. ما توانستیم به چند فناوری دست پیدا کنیم که هنوز پس از گذشت چندین سال، کم نظیر است. سرعت و توان ما در سفارشی‌سازی (customization) نرم افزار آسانسور به حدی افزایش یافته است که می‌توانیم ادعا کنیم که به تولید انبوه سفارشی (mass customization ) دست یافته‌ایم.

ما از سال 1389 به صورت کاملا سفارشی اما به صورت انبوه، نرم افزار آسانسور را در اختیار صنعت آسانسور که یک صنعت جوان و رو به رشد بود قرار دادیم. دهها مشتری در تهران، اصفهان، شیراز، مشهد، اهواز، کرمان، اراک و سایر استانهای کشور در حال حاضر از محصول ما استفاده می‌کنند. تصور اینکه روزی بدون ساعد حساب را بتوان سپری کرد برای بسیاری از این مشتریان غیرقابل تصور است. حجم بسیار زیادی از اطلاعات با ساعد حساب مدیریت می‌شود. بیش از 80 درصد سهم بازار نرم افزار آسانسور در اختیار ماست و این موفقیتی انکارناپذیر است.

ادامه دارد...

دیدگاه‌های شما:

  1. دیدگاهی وجود ندارد.
    اولین نفری باشید که دیدگاه خود را بیان می کند.

Captcha